Fogfehérítés mítoszok
Ha valamelyik népre, hát ránk magyarokra igen jellemző, hogy ha valamit szakemberekre kéne bízni, akkor arra tudunk 100 + 1 otthoni praktikát, amellyel el tudjuk kerülni hogy fizetős szolgáltatást vegyünk igénybe. Sajnos így van ez a fogászatnál is, sőt, általában az egészségünkkel kapcsolatban, gondoljunk bele, hány és hány házi fortélyt ismerünk, amellyel “gyógyítható az influenza”.
A fogunk csillogása, fehérsége sikerességet, ápoltságot sugall, magabiztossá tesz. Szinte mindenki tesz a fogai fehérségért valamilyen plusz dolgot, ha mást nem, akkor olyan fogkrémet választ, amelynek a doboza büszkén hirdeti: "Fehérebb fogakat lehet ezzel elérni ennyi és ennyi idő alatt!"
Létezik számos olyan “módszer”, amellyel elviekben orvosi segítség nélkül érhető el a fehér ragyogó fog. Ezek jó része féligazságokon alapul és sajnos nem egy ilyen “mítosz” többet árt fogunknak, mint használ!
Fogelszíneződést kiváltó tényezők
- Rendszeres és nagy mennyiségű kávé és tea fogyasztása
- Erős dohányzás
- Szénsavas üdítők, különösen az erős színező anyagokat tartalmzók, lásd kóla.
- Bizonyos gyógyszerek szedése okozhatja
- Néha genetika áll a háttérben
Fogfehérítés előtt és után:
És akkor néhány mítosz:
A szódabikarbóna fehéríti a fogakat
Ez részben igaz, csakhogy közben a fog külső részét koptatja. Emiatt pedig könnyen érzékennyé válhat a fogunk a hidegre, melegre!.
A citromlé jó a fogaknak
A citromlének számos jó hatása van, köszönhetően többek közt a magas C- vitamin tartalmának, azonban a fogainkra nézve kifejezetten káros! A citromsav kivonja a kálciumot, és sajnos a fogunkból elveszett kalcium nem pótlódik Rengeteg házi praktika alapanyagaként ismert a citromlé, de az azzal való fogmosás kerülendő!
Ecet és só kombinációja
Az tény, hogy a megfelelő arányt eltalálva fogaink fehérebbek lesznek tőle, de csak egy kis ideig, emellett marja a fogzománcot, így használatának köszönhetően minimum érzékenyek lesznek a fogaink!
Az orvosi fogfehérítés fájdalmas
Maga a kezelés nem jár semmilyen fájdalommal.Minden fehérítést, legyen az otthon végezhető vagy az orvos általi, egy alapos fogtisztításnak kell megelőznie, ami fogkőeltávolításból és polírozásból áll, de ez sem jár semmilyen fájdalommal. A fogfehérítést követően lehetséges, hogy - a polírozás miatt főleg - a fogaink kicsit érzékenyek, azonban ez nem tart sokáig. Ha az érzékenység sokáig fennáll, vagy esetleg valamilyen fájdalom lépne fel, mindenképpen jelezni kell azt a fogorvosnak!
Szeretne tartósan fehér fogakat? Vegye fel velünk a kapcsolatot! A fogfehérítésre most 50% kedvezményt adunk!